חיפוש

טיפול זוגי

טיפול זוגי הינו שיטת פסיכותרפיה הכוללת את השתתפותם של שני בני הזוג. הטיפול עוסק ביצירת תקשורת זוגית טובה, מבינה ומכילה בן בני הזוג.

בטיפול הזוגי יש לקוחה שלישית, מרכזית ובלתי נראית והיא הזוגיות של בני הזוג המגיעים לטיפול.

כל אחד מבני הזוג מביא עמו אל תוך הזוגיות עולם שלם של רצונות, חלומות, דפוסי התנהלות, דרכי תקשורת וציפיות מהאחר המשמעותי בקשר. ברוב המקרים, בשל השונות הגדולה בין בני הזוג, יתכנו חיכוכים ובעיות בתקשורת הזוגית.

זוגיות הינה מסגרת בתוכה צריך להתאפשר מקום עבור כל אחד בפני עצמו וגם די מקום אשר יאפשר צמיחה של הקשר הזוגי.

מטרת הטיפול הזוגי לאפשר לכל אחד מבני הזוג להכיר ולהבין את עצמו, את צרכיו, ציפיותיו וחלומותיו, לבדוק ביחד מה קורה כאשר עולמו המלא של האחד פוגש את זה של השני ובכך לסייע לזוגיות לצמוח ממקום פתוח, מבין, מודע ומקבל.

חשוב לציין כי המטפל הזוגי אינו בורר בין בני הזוג ופוסק מי מבין השניים צודק , או משכנע צד זה או אחר להשתנות. המטפל נאמן לזוגיות של בני הזוג ולכן עובד עם שניהם יחדיו. הוא עובד על האינטראקציה והפרשנות שבני הזוג נותנים זה להתנהגותו של זה.

טיפול זוגי לא נועד רק לזוגות אשר נמצאים במשבר. הוא יכול להועיל לשיפור חיי הזוגיות באופן כללי, הואיל ובעזרתו נבחנת הדינאמיקה הזוגית, בני הזוג לומדים להסתכל על המצב מנקודות שונות, בכך להבין טוב יותר האחד את השני ,לשנות דפוסי התנהגות בלתי אדפטיביים ולעודד צמיחה ושינוי.

אנחנו כאן לשירותכם