חיפוש

הדרכת הורים

הדרכת הורים הינה התערבות מקצועית קצרת טווח, ממוקדת פתרון, תכליתית ומקדמת. ההדרכה הינה סוג של ייעוץ המכוון ליחסי הורים ילדים. בתהליך ההדרכה ההורים רוכשים

מיומנויות ו"הוראות הפעלה" אינדיווידואליים להתמודדות עם מצבים שהילדים מספקים להם מדי יום.

במפגשי הדרכת הורים משולבים הידע והכלים המקצועיים שבידי המטפל עם עולמה הייחודי של כל משפחה, תוך התאמה למודל המשפחתי שנבנה על ידי ההורים. תהליך ההדרכה מקנה להורים יכולת להפעיל את הכלים ההוריים הקיימים בהם ומאמן אותם לשימוש נכון ויעיל בהתמודדות עם מגוון דילמות ושאלות בתחומים שונים ומדריך אותם למצוא פתרונות מועילים ויצירתיים המותאמים לסגנון ההורות ואופי היחסים בתוך המשפחה שלהם במצבים השונים.

בתהליך זה רוכשים ידע ולומדים עקרונות ונושאים רלוונטיים להורות ויחסים. לומדים את הילדים שלנו, השלבים ההתפתחותיים בהם הם נמצאים ואיך זה משפיע על ההתנהגות שלהם, לומדים מה המניעים שלהם ולומדים על עצמנו. מי אנחנו בתור הורים, מה חשוב לנו, איך אנחנו מתקשרים עם הילדים שלנו, איך זה משפיע עליהם ואיך ליצור תקשורת יותר טובה, כזו שתצמיח את הילד, תכבד אותו ובו זמנית, תציב לו גבולות אשר יאפשרו לו מרחב בטוח להתנהלות.

בני הזוג והמטפל ידונו בדרכים להימנע מהישאבות חוזרת ונשנית לדינמיקות הורים- ילדים בלתי יעילות ומזיקות ובדרכים בהן בני הזוג יכולים לתמוך האחד בהורות של השני באופן שישפר את היחסים בין בני הזוג לילדיהם ובתוך המערכת הזוגית.

ההדרכה ההורית תורמת לתחושת המסוגלות של ההורים ולהרגשת ביטחון רבה יותר אצל הילדים.

אנחנו כאן לשירותכם